احتمال اجرای طرح‌ ترافیک در تهران از هفته آیندهبه منشا «رادان موتور​» به گفته از فارس،سید مناف هاشمی در حاشیه نشست ستاد فرماندهی منیجر بیماری کرونای کلان شهر تهران  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای تامین ماسک مورد نیاز مسافران مترو و اتوبوس چه تمهیداتی اندیشیده‌اید؟ افزود: در این خصوص مقدمات لازم را با مجموعه‌های تولید داخل شهر تهران از مساجد و خیرین تا حوزه‌های مختلف اجتماعی و مردمی و فرهنگسراهای خودمان انجام داده ایم و مکاتباتی را با شرکت صنعت، معدن و تجارت منطقه تهران داشتیم که در ایستگاه هایمان شرایط فروش را برای کسانی که ماسک همراه ندارند، فراهم کنیم.

وی گفت: پیش بینی ما این است که ۵۰ درصد مردم از دستکش و ماسک استفاده می‌کنند و ما باید برای ۵۰ درصد دیگر شرایط را به صورتی فراهم کنیم تا ماسک با قیمت مناسب در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

دستیار حمل و گفته و ترافیک شهرداری تهران افزود: از سوی دیگر در نظر داریم شرایطی را هم مهیا کنیم که اگر افرادی در ماه مبارک رمضان قصد نذری یا مراسمی داشتند به جای خرید یک ماسک، پنج تا ۱۰ ماسک را خریدرای کنند و همانجا در بسته‌ای قرار دهند تا آن‌ها که امکان خرید ماسک برایشان فراهم نیست بتوانند استفاده کنند که می‌تواند یاری خوبی برای کاهش شیوع بیماری باشد.

هاشمی در تمدید با اشاره به لغو اجرای طرح های ترافیکی و افزایش ترافیک در محدوده مرکزی شهر گفت: ما هم حالا در همه نقاط تهران به جز محدوده مرکزی به لحاظ ترافیک وضع مساعدی داریم، اما در محدوده مرکزی تهران به سبب حضور اصناف و کارکنان دولت مشکلاتی ایجاد شده است به همین منظور شب گذشته طرحی را در وزارت کانتری برای هماهنگی هر چه بیشتر راه نمودن کردیم که طرحی مشترک میان شهرداری تهران، شورای شهر و راهور است که بر اساس آن بنا داریم تایم طرح ترافیک خطایابی شود، به‌طوری‌که تایم  اجرای طرح های ترافیکی  از ۸ تا ۱۶ در نظر گرفته شود که اگر کارکنان دولت بعد از ۸ صبح وارد محدوده شوند مشمول طرح نشده و چون بعد از تایم ۱۶ هم خارج می‌شوند باز مشمول نخواهند شد.

دستیار حمل و گفته و ترافیک شهرداری تهران گفت: مقرر شد دوربین‌ها، شهروندان عادی را هم نگیرد و خروج از محدوده طرح ترافیک تا پیش از تایم ۱۶  را آزاد کردیم تا دوربین‌ها ثبت تخلف نکنند و شرایط قیمت را هم ۵۰ درصد و ۷۰ درصد تخفیف در نظر گرفتیم تا بتوانیم جلوی سفرهای زاید را بگیریم و سفرهای ضروری انجام شود.

هاشمی با بیان اینکه  افزایش  تا ۱۰ درصدی  مسافران را در بخش اتوبوسرانی و مترو خواهیم داشت گفت: اما با این وجود می‌توانیم در حد استانداردها و پروتکل‌های وزارت پزشکی و ستاد ملی کرونا و ستاد تهران، فاصله گذاری‌ها را رعایت کنیم.

وی  با بیان اینکه در برخی ساعات شب افزایش ۷۵ تا ۹۰ درصدی ترافیک را در برخی معابر مرکزی شهر ، نسبت به هفته های مشابه سال گذشته شاهد بودیم گفت: در این ایام در محدوده مرکزی تهران که شاهد ترافیک بسیار زیادی بودیم حتی اتوبوس‌های ما هم امکان تردد نداشتند از اینرو باید با تصمیمات موثر مشکلات ساکنان این منطقه را هم حل کنیم.

دستیار حمل و گفته و ترافیک شهرداری تهران درباره زمان اجرای دقیق طرح پیشنهادی ترافیک افزود: سعی ما این است که از ابتدای هفته آینده هم مسئله ماسک و هم طرح ترافیک را انجام دهیم و جلسات بسیار زیادی در این روزها داشته ایم تا طرح با مشکلات بسیار کمتری اجرا شود.