اعلام خودروهای فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپابه منشا «رادان موتور​»،فردا پیش ثبت اسم فروش فوق‌العاده ایران خودرو و سایپا شروع شده و مردم می‌توانند با مراجعه به سایت این شرکت‌ها ثبت اسم خود را  شروع کنند. محصولاتی که ایران خودرو برای فروش فردا در نظر گرفته است شامل ۴۰۵ slx، رانا، ۲۰۶ تیپ ۲ و پارس tu۵ خواهد بود. شرکت سایپا هم خودروهای تیبا، تیبا ۲، ساینا، وانت۱۵۱، نیسان بنزینی، نیسان دوگانه و وانت زامیاد (ریچ) را برای این دوره از فروش فوق‌العاده در نظر گرفته است.

جزئیات ثبت اسم فروش فوق‌العاده ایران خودرو و سایپا

متقاضیان می‌توانند فردا با مراجعه به سایت شرکت‌های خودروسازی پیش ثبت اسم اولیه را انجام داده و از طریق این سایت برای احراز هویت به سامانه “امتا” ورود کرده و مراحل لازم را طی کنند. پس از این مرحله دوباره به سایت خودروسازی مراجعه کرده و با معرفی حساب، برای خرید خودرو اعلام آمادگی می‌کند.

مابقی فرآیند ثبت اسم به شب چهارشنبه موکول می‌شود که متقاضیان خرید خودرو در آن باید ۵۰ درصد قیمت خرید خودرو را در دست داشته باشند؛ قیمت ثبت اسم در ایران خودرو در حساب شخص متقاضی بلوکه اما در خودروسازی سایپا قیمت پیش ثبت اسم در حساب واسطی بین خودروساز و متقاضی ضبط می شود. هیچ تفاوتی بین کسانی که در ساعات اولیه وارد سایت شدند و کسانی در آخرین لحظه اقدام به واریز و انتخاب خودرو کنند وجود نداشته و همگی شانس یکسانی در قرعه کشی‌ها دارند.

این طرح از شب چهارشنبه شروع می‌شود و به مدت یک هفته تمدید خواهد داشت. با پایان مهلت یک هفته‌ای و ثبت اسم همه متقاضیان، با استفاده از سازوکار قرعه کشی در حضور نهادهای نظارتی، ثبت اسم کنندگان نهایی مشخص خواهند شد. طبق تصمیمات اتخاذ شده، پس از گذشت ۷۲ تایم از اتمام دوره زمانی ثبت اسم، فهرست اسامی انتخاب شدگان از سایت ایران خودرو و همچنین ارسال پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد.

مشتریان انتخاب شده ملزم خواهند بود تا در مدت ۴۸ تایم اقدام به تکمیل وجه از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو کنند. وجوه متقاضیانی که جزو ثبت اسم کنندگان نهایی نیستند نیز در مدت هفت شب عودت خواهد شد. تحویل خودرو نیز تا حداکثر سه ماه از زمان تکمیل وجه انجام خواهد شد.

در برنامه فروش فوق العاده ایران خودرو به منظور حذف واسطه گران و سودجویان در فرآیند فروش، محدودیت‌هایی مانند اختصاص یک دستگاه خودرو به هر شماره ملی، عدم خرید خودرو در ۳۶ ماه اخیر از ایران خودرو و سایپا، دارا بودن سن حداقل ۱۸ سال و ارایه گواهینامه رانندگی لحاظ خواهد شد.

همچنین به منظور حذف دلالان از فرآیند فروش، هیچ گونه سود مشارکتی به وجوه پرداختی تعلق نخواهد گرفت و در صورت مراجعه نکردن مشتری به نمایندگی پس از گذشت سه ماه از تحویل، گارانتی خودرو ابطال خواهد شد. در رهن بودن سند خودرو به مدت یک سال از مصوبات فروش فوق العاده است.

پیش ثبت اسم از شب یکشنبه چهارم خرداد شروع می‌شود و ضروری است متقاضیان بعد از ورود به سایت فروش ایران خودرو در شب چهارشنبه هفتم خردادماه، دارای کد کاربری و رمز عبور باشند.

لیست محصولات راه نمودن شده در فروش فوق العاده عید فطر

محصولات ایران خودرو محصولات سایپا
پژو ۴۰۵ slx تیبا
رانا تیبا ۲
۲۰۶ تیپ ۲ ساینا
پارس tu۵ وانت۱۵۱
نیسان بنزینی
نیسان دوگانه
وانت زامیاد (ریچ)