شروع طرح فروش فوق‌العاده محصولات سایپا بعد از عید فطربه منشا «رادان موتور​» به گفته از تسنیم،سیدجواد سلیمانی بیان کرد: تیم خودروسازی سایپا در سال گذشته با اجرای پویش ملی ساخت بومی‌سازی قطعات خودرو، توانست شد ضمن تعمیق ساخت داخل محصولات، به عنوان خودروساز اول کانتری پرچمدار رونق تولید باشد و در سال تحریمی ۹۸ نسخه تولید سال غیرتحریمی ۹۷ را دوباره کند.

وی تمدید داد: سایپا با تاکید بر نسخه تولید بیش از ۴۱۴ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۸ این فرصت را پیدا کرد تا تعداد تعهدات معوق خود را به شدت کاهش دهد. از سوی دیگر در برنامه‌ریزی‌های پیش فروش برای سال ۹۹ کمترین تعهد ممکن را ایجاد کردیم تا بتوانیم بیشتر محصولات تولید فصل بهار را به کاهش تعهدات معوق اختصاص بدهیم.

مدیرعامل تیم سایپا تعامل و تقویت بیشتر زنجیره تامین با برقراری کامل انضباط مالی در سایپا را از دیگر اقدامات این تیم خودروسازی در سال گذشته اعلام کرد و گفت: براساس همین اقدامات تیم خودروسازی سایپا آمادگی کامل برای اجرای محورهای تولیدی بسته ویژه کنترل بازار خودرو را دارد.

سلیمانی با اشاره به ثبت اسمِ ۱۵۰هزار نفری در طرح فروش و تحویل ۹۰ هزار خودرو به مشتریانِ سایپا در سه ماه گذشته افزود: به صفر رساندن تعهدات معوق به مشتریان، اولویت اصلی تیم خودروسازی سایپا در سال جاری است و علاوه بر آن قصد داریم براساس مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت، نخستین مرحله فروش فوق‌العاده محصولات سایپا را با ساز و کار نو و پیش از عید سعید فطر اجرا کنیم.

وی افزود: تیم خودروسازی سایپا در گذشته برای تولید محصولات خود بیشترین وابستگی را به شرکای خارجی داشت به گونه ای که بیش از یکصد هزار دستگاه خودرو مشترک با شرکت های چینی و فرانسوی تولید می کرد اما در سال ۹۸ و با اجرای پویش ملی بومی سازی قطعات، این وابستگی را به صفر رساند و توانست شد، کاهش تولید خودروهای مشترک را با محصولات داخلی جبران کند.

مدیرعامل تیم سایپا در پایان از سعی و ورود نهادهای نظارتی برای کم کردن نقش واسطه‌گری در بازار قدردانی کرد و گفت: اندوه و رنج قیمت‌سازی های واسطه گرایانه باعث سرریز شدن نقدینگی جامعه به سوی این بازار شد و التهاب را تشدید کرد. ورود دستگاه های نظارتی تا اندازه ای از این التهاب کاسته اما لازم است اقدامات تکمیلی نیز برای به ثبات رساندن بازار انجام شود. تیم خودروسازی سایپا آمادگی دارد تا نقش و سهم خود را در این زمینه ایفا کند.