شروع فروش فوق العاده ایران خودرو به مناسبت عید سعید فطربه منشا رادان موتور،  به منظور افزایش عرضه کارخانه‌ای خودرو به بازار، نخستین فروش فوق‌العاده محصولات تیم صنعتی ایران خودرو از چهارشنبه هفتم خردادماه شروع می شود.

در این طرح فروش محصولات پرتیراژ ایران خودرو به منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان، کنترل بازار و حذف سوداگری و عرضه عادلانه خودرو با موعد تحویل حداکثر سه ماه به اجرا گذاشته می‌شود.

این طرح به مدت یک هفته تمدید خواهد داشت.

با پایان مهلت یک هفته‌ای و ثبت اسم تمامی متقاضیان، با استفاده از سازو کار قرعه‌کشی در حضور نهادهای نظارتی، ثبت اسم کنندگان نهایی مشخص خواهند شد.

طبق تصمیمات اتخاذ شده، پس از گذشت ۷۲ تایم از اتمام دوره زمانی ثبت اسم فهرست اسامی انتخاب شدگان از سایت ایران خودرو و همچنین ارسال پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد.

مشتریان انتخاب شده ملزم خواهند بود تا ظرف مدت ۴۸ تایم اقدام به تکمیل وجه از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو کنند. وجوه متقاضیانی که جزو ثبت اسم کنندگان نهایی نیستند نیز ظرف مدت ۷ شب عودت خواهد شد. تحویل خودرو نیز تا حداکثر سه ماه از زمان تکمیل وجه انجام خواهد شد.

در برنامه فروش فوق‌العاده ایران خودرو به منظور حذف واسطه گران و سودجویان در فرآیند فروش، محدودیت هایی مانند اختصاص یک دستگاه خودرو به هر شماره ملی، عدم خرید خودرو در ۳۶ ماه اخیر از ایران خودرو و سایپا، دارا بودن سن حداقل ۱۸ سال و ارایه گواهینامه رانندگی لحاظ خواهد شد.

از سوی دیگر به منظور حذف دلالان از فرآیند فروش، هیچ گونه سود مشارکتی به وجوه پرداختی تعلق نخواهد گرفت و در صورت عدم مراجعه مشتری به نمایندگی پس از گذشت سه ماه از تحویل، گارانتی خودرو ابطال خواهد شد. در رهن بودن سند خودرو به مدت یک سال از مصوبات فروش فوق العاده است.

پیش ثبت اسم از شب یکشنبه ۴ خرداد شروع می‌شود و ضروری است متقاضیان بعد از ورود به سایت فروش ایران خودرو در شب چهارشنبه هفتم خردادماه، دارای کد کاربری و رمز عبور باشند.