بریجستون نخستین تایر چهارفصل را برای کامیونت‌ها تولید کرد


به منشا «رادان موتور»،بریجستون دست‌به ابتکار زده و نخستین تایرهای چهارفصل خود به‌اسم DURAVIS را برای سگمنت سبک از کامیونت‌های باری معرفی کرده، این اولین‌بار است که بریجستون برای وسایل‌نقلیه اقدام به معرفی تایرهای چهارفصل می‌کند. این تایرها ساختار ویژه‌ای دارند که علاوه‌بر تحمل وزن و فشار بالاتر نسبت‌به تایرهای سواری امکان حرکت در شرایط آب‌وهوایی دشوار را هم برای راننده فراهم می‌آورند. استفاده از این تایر سالانه باعث می‌شود هم قیمت‌های نگهداری و هم مدت‌زمان نیاز به سرویس‌دهی خودروها کاهش پیدا کند. البته این محصول بین تایرهای دارای برچسب استاندارد یورو، درجه A را در چسبندگی روی سطوح بارانی و تاییدیه ۳PMSF را گرفتن کرده است. 

    ابتکار بریجستون برای کاهش قیمت‌های نگهداری
تایرهای نو تراویس به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان استفاده در کامیونت‌های کوچک و کوچولو را دارند و راننده‌های حرفه‌ای که می‌خواهند حداکثر بهره‌وری را در کسب‌وکار خود داشته باشند، در طولانی‌مدت می‌توانند با اطمینان از این تایرها استفاده کنند. استحقاق‌های هماهنگی با سطح خیس به‌یاری طراحی سطح رویی انجام می‌شود به این صورت که شکاف‌هایی برای انتقال آب با حجم بالا در آن درنظر گرفته شده است تا بتواند تخلیه آب حین حرکت را به بدترین شکل ممکن پیاده‌سازی کند. این طرح به بهبود عملکرد وسایل‌ حمل بار نیمه‌سنگین در شرایط برفی و یخبندان نیز یاری کند. حتی می‌توان به نشان سه‌قله‌برفی «۳PMSF» این تایرها اشاره کرد که نشان‌ می‌دهد این تایرها نه‌فقط در شرایط خیس جاده، بلکه برای حرکت در فصل زمستان هم به یاری راننده می‌آیند. بریجستون برای دستیابی به این عملکرد از فناوری ترکیب مخلوط نانو سود جسته است. این فناوری باعث می‌شود پراکندگی سیلیس در سطح تایر در ابعاد نانو به بدترین شکل انجام شود.

   یاری به ناوگان‌ها برای حل کوچولو‌ترین چالش‌
با رشد روزافزون تجارت الکترونیک و تقاضا برای سریع‌تر رسیدن کالاها و همچنین مقررات مصرف سوخت در اتحادیه اروپا؛ ناوگان‌های فعلی با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستند. حال اما محصول نو بریجستون به شکلی طراحی شده است که می‌تواند به کاهش قیمت‌های کلی نگهداری یک کامیونت در یک سال یاری کند. زیرا این تایرها از کناره‌های (سایدوال) محکمی بهره می‌برند که باعث می‌شود ضربه‌های واردشده را مهار کند. این مسئله نه‌تکی به کاهش نابود مکرر تایر و افزایش قیمت‌های تعمیر یاری می‌کند بلکه باعث کاهش خرابی خودرو براثر نابود‌های جانبی ناشی از مشکلات تایر می‌شود. همچنین این تایرها به خاطر چسبندگی بیشتر یاری می‌کنند که مصرف سوخت کامیونت تا ۳‌درصد کاهش پیدا کند.

   تنوع بیشتر برای یاری به افراد بیشتر
بریجستون دراویس چهارفصل را از آگوست سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد و سایزهای دیگر آن از سپتامبر عرضه می‌شود. از مجموع ۲۳سایز این محصول قرار است سه‌سایز برای کامیونت‌های متوسط (HRD) و پنج سایز برای کامیونت‌های با ظرفیت بالا (۱۰PR) عرضه شود.