تعویض روغن شورولت کوروت به‌سادگی باز کردن دو پیچبه منشا «رادان موتور»، در میان سوپراسپرت‌ها به‌دلیل حساسیت بالای روانکار مصرفی، خودروساز سعی می‌کند روند پیچده‌ای را برای تعویض مایعات خودرو، حتی روغن‌موتور درنظر بگیرد. به‌عنوان مثال در سیستم برقی نو ب‌ام‌و حتما باید تعویض روغن در کامپیوتر سفری خودرو درج شود تا خطایی ثبت نشود که همین روال به‌نسل نو تویوتا سوپرا نیز به‌ارث رسیده است. 
مکانیک‌ها معمولا لیست ویژه‌ای از خودروهایی که فرآیند تعمیر بسیار سختی دارند، تهیه می‌کنند. به‌طور معمول قطعات اصلی برخی خودروها درمحل‌هایی با دسترسی بسیار سخت قرار گرفته و برخی خودروها حتی نیازمند برخی ابزارهای ویژه برای انجام کارهای ساده‌ای همچون تعویض روغن هستند و به‌نظر می‌رسد این روند درآینده تمدید خواهد داشت؛ اما افرادی که اقدام به‌خرید شورولت کوروت ۲۰۲۰ می‌کنند از نظر تعویض روغن مشکلی نخواهند داشت. 
مجله ویدئویی «رودشو» به‌سراغ مدیر مهندسی کوروت رفته تا موارد جالبی را که زیر این خودرو به‌کار رفته به‌اندیشه بکشد. البته زیر این غول امریکایی کاملا تخت است و با یک پنل‌ سرتاسری پوشیده شده است. 
مهندسان طراح شورولت تکی دو محفظه برای باز کردن پیچ کارتل و فیلتر روغن در نظر گرفته‌اند و با استفاده از پنل‌های زیر خودرو توانست شده‌اند هوا را به‌صورت بهتری از این قسمت عبور دهند. این امر به‌کاهش مقاومت نیروی هوای روبه‌رو «درگ» و درعین‌حال افزایش فشار هوای روبه‌پایین «داون‌فورس» یاری می‌کند؛ چیزی که برای عملکرد بهتر در اسپید بالا ضروری است. 
یکی از مهندسان شورولت می‌گوید مجاری عبور هوا برای ترمز عقب که محل نصب قطعه ویژه‌ای است، می‌تواند به‌خنک شدن ترمزها یاری کند. 
در بخش جلو هم سیستم لیفت تعلیق وجود دارد که می‌تواند چندمیلیمتری ارتفاع خودرو را افزایش دهد. این سیستم می‌تواند مکان‌هایی را که در آن نیاز به‌افزایش ارتفاع خودرو دارید درحافظه خودرو ذخیره کند و درآینده به‌صورت خودکار فعال شود. 
اما دو پیچ تعبیه‌شده در زیر شورولت کوروت نسل هشتم سبب شده است تعویض روغن این خودرو اسپرت برخلاف سایر رقبا به‌ساده‌ترین فعالیت برای نگهداری از این خودرو تبدیل شود. نسل هشتم کوروت حدود یک‌سال پیش معرفی و سریعا به‌یک نماد تبدیل شد. 
این خودرو حتی توانسته به‌خاطر امکانات تعبیه‌شده در کابینش برنده جایزه شود؛ چیزی که در نسل‌های پیش دیده نشده است؛ اما ما بی‌صبرانه منتظر نسخه‌های رده‌بالاتر کوروت هستیم.