ساخت شاسی و سیستم تعلیق نیسان برای حرکت روی سه چرخبه منشا «رادان موتور» به گفته از ایسنا،این طرح توسط مهندس غلامرضا قاسمیان طالخونچه، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک طراحی کاربردی یونورسیتی کاشان با همکاری و راهنمایی پزشک محمد عارفی، مدیر تیم و عضو هیئت علمی دانشکده مکانیک یونورسیتی کاشان طراحی و ساخته شده است.

پزشک عارفی از ویژگی‌های این طرح را حرکت خودرو روی سه چرخ عنوان کرد و گفت: این خودرو که به مدت دو سال طراحی شده است، ظرفیت حمل ۵/۵ تن بار را دارد.

وی خاطر نشان کرد: طرح مذکور پیاده‌سازی سیستم نوین تعلیق بر روی خودروهای پیکاپ است که بر روی خودروی نیسان ایجاد شده و توانایی نصب بر روی سایر خودروها از جمله خودروهای نظامی و آفرود را داراست.

این طرح در حضور کارشناسان و مدیران دفتر طراحی زرهی صنایع کشته در راه خدا کلاهدوز راه نمودن شد و پس از رویت عملکرد میدانی آن در محوطه یونورسیتی مورد تایید این تیم قرار گرفت. همچنین مقرر شد از ظرفیت‌های این طرح در خطایابی سیستم تعلیق خودروهای در حال ساخت مجموعه استفاده شود.

وی عملکرد فوق‌العاده هندلینگ اتومبیل در اسپید‌های بالا (تست مارپیچ)، ترمزگیری موثر، تعویض لاستیک بدون جک، ست ارتفاع اتوماتیک و دستی از داخل اتاق را از خصوصیات قابل توجه این سیستم عنوان کرد و گفت: این خودرو دارای کمپرسور تولید هوای فشرده طراحی شده بر روی موتور است.

بر اساس اعلام وزارت علوم، این خودرو که برای نخستین بار در یونورسیتی کاشان طراحی و ساخته شده است، به شماره ۰۲۱۱۶۲ ثبت اختراع شده است.