شاخص‌کل بورس دوباره در مرز یک‌ میلیون واحدی قرار گرفت  به منشا «رادان موتور»،شب گذشته در جریان دادوستدهای تیم خودرویی اکثر نمادهای این صنعت بورسی منفی شدند. به‌طوری‌که سایپا، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، پارس‌خودرو، زامیاد، آهنگری تراکتورسازی ایران، سرمایه‌گذاری رنا، سایپا آذین، مهرکام‌پارس، صنایع ریخته‌گری ایران، فنرسازی زر، محورسازان ایران‌خودرو، ایران‌خودرو دیزل، ایرکا پارت‌صنعت، موتورسازان تراکتورسازی ایران، مهندسی نصیرماشین، چرخشگر و سایپادیزل منفی خوردند و در مقابل نمادهای ایران‌خودرو، تیم بهمن، رادیاتور ایران، الکتریک‌خودرو شرق، رینگ‌سازی مشهد، قطعات اتومبیل ایران، کرمان‌خودرو، سازه‌پویش، بهمن‌دیزل، تولید محور خودرو و لنت ترمز ایران مثبت شدند. همچنین شب دوشنبه در تیم خودرویی طی ۲۲۲هزار نوبت معاملاتی، ۴میلیارد سهم به ارزش ۹۷۰میلیارد تومن مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش کل بازار این صنعت بورسی تا پایان معاملات شب گذشته بالغ‌بر ۱۷۰هزارمیلیاردتومان شد.

   مرز روانی یک‌میلیون واحدی
شاخص‌کل بورس روز گذشته با افزایش بیش از ۱۷هزار واحدی در تراز ۷۸۷هزار واحدی قرار گرفت. این در حالی است که شاخص‌کل دوباره به مرز روانی یک‌میلیون واحدی رسیده است و باید دید آیا نماگر اصلی بازار سهام می‌تواند از سطح مقاومت این محدوده عبور کند یا خیر.

   سرمایه‌گذاری با ذهنیت پیش‌بینی‌پذیر
سهام عدالت یکی از عوامل تاثیرگذار در افت شاخص در این چند وقت اخیر است؛ چراکه در ابتدا قرار بود تا ٦ماه آینده امکان فروش ۳٠درصد از سهام عدالت فراهم شود، اما این مسئله به اسپید تغییر کرد و قرار شد  فروش سهام عدالت در خردادماه انجام شود که به دنبال آن شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت وارد مرحله پذیره‌نویسی شدند. ازسوی‌دیگر، فعالان حاضر در بازار سرمایه برخلاف دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری با ذهنیتی پیش‌بینی‌پذیر و تحلیلی همراه هستند و با اتخاذ چنین تصمیماتی از سوی مسئولان با عرضه سهام خود در بازار مانع از ضرر و زیان‌های احتمالی می‌شوند.