نحوه درخواست طلاق


درخواست از طرف مرد :

درخواست از طرف مرد کار نسبتا راحتی است و شما می توانید براحتی بدون نیاز به وکیل کار خود را انجام دهید. اما در مرحله های بعدی در مورد طلاق از طرف زن برای شما می گوییم.

چگونگی گرفتن درخواست طلاق از طرف زن چه در دوران عقد و چه دوران زندگی زناشویی به راحتی منجر به طلاق نمی شود چون در حقوق ایران حق طلاق با مرد است حال اگر زن در دوران عقد بنا به هر دلیلی که ممکنه دلایل مندرج در قانون باشد که زن با استناد به این موارد می تواند دادخواست طلاق بدهد مواردی از قبیل مواد ۱۲ گانه مندرج در عقد نامه مانند اعتیاد مرد – حکم محکومیت مرد به حبس از ۵ سال به بالا – بداخلاقی و بد رفتاری مرد.

درخواست طلاق

درخواست طلاق از طرف زن :

اما درخواست از طرف زوجه کار سختی است و شما باید برای اینکار یک وکیل خوب بگیرید که صفر تا صد کار خانواده را بلد باشد و تمامی قانون های حقوقی را بلد باشد. برای درخواست طلاق از طرف زوجه اول باید وکالت طلاق داشته باشد یا شوهر شما صلاحیت زندگی مشترک را نداشته و معتاد یا هر چیز دیگری است. عدم پرداخت خرجی و دهها روش دیگر که همه را وکیل می داند و یک شخص عادی از آنها خبر ندارد.

راه های طلاق از طرف زن در قانون ایران بسیار محدود می باشد. در واقع بر خلاف درخواست طلاق از طرف مرد، مواردی که زن بر اساس آنها می تواند روش درخواست طلاق در تهران نمایند، محدود استثنایی هستند.

در کنار بررسی موضوع راه های طلاق از طرف زن، نحوه طرح و اقامه درخواست طلاق از طرف زن، مراحل درخواست طلاق در تهران و کیفیت طرح دادخواست طلاق نیز از مسائلی هستند که در این قبیل دعاوی خانواده مورد سوال قرار می گیرند.

جهت خواندن کامل مقاله روی لینک درخواست طلاق + از طرف مرد و زن – گروه وکلای مهرآیین کلیک کنید.

[ چهارشنبه هفتم خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۳:۳۲ ] [ ساناز ] [ ]Source link