رکود کامل خرید و فروش در بازار خودروی پایتختبه منشا «رادان موتور»،روز گذشته در تیم ایران‌خودرو هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۱۳۸ میلیون تومن، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۱۷۳ میلیون تومن، پژو ۲۰۶ V۸ به ۱۷۰ میلیون تومن، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار دنده ای ۲۱۲ میلیون تومن، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۲۶۵ میلیون تومن، پژو ۴۰۵ به ۱۲۶ میلیون تومن، پژو پارس ۱۵۴ میلیون تومن و سمند ال. ایکس ۱۲۹ میلیون تومن قیمت دارند.

در تیم سایپا نیز هر دستگاه پراید ۱۳۱ به ۷۶ میلیون تومن، تیبا صندوق‌دار ۸۷ میلیون تومن، تیبا ۲ به ۹۵ میلیون تومن و ساینا ۹۶.۵ میلیون تومن قیمت خوردند.

قیمت یاد شده مربوط به خودروهای سفید رنگ هستند که در مقایسه با هفته گذشته تغییری را نشان نمی‌دهند.

با این حال، کارشناسان افزایش نرخ ارز در روزهای گذشته را عامل اصلی نوسان‌های قیمتی خودروها اعلام می‌کنند و معتقدند حتی اگر نرخ دلار کمی افت پیدا می‌کرد، می توانست بر کاهش قیمت‌ها موثر باشد.

به اعتقاد کارشناسان، در شرایط کنونی که اثر روانی دلار در افزایش قیمت‌ها مشهود است، اکثر آنانی که خودرو در اختیار دارند حاضر به فروش نیستند یا قیمت‌های غیرواقعی و بالا برای خودروهای خود تعیین می‌کنند که به هیچ عنوان نمی‌تواند مبنایی برای خرید و فروش در نظر گرفته شود. هر چند در این شرایط خریداری هم وجود ندارد.